Aktualności 28 grudnia 2022

Reprezentacje Turcji i Serbii wymieniły się selekcjonerami

W miniony wtorek doszło do interesującej wymiany selekcjonerów w dwóch kobiecych reprezentacjach siatkarskich. Giovanni Guidetti został opiekunem reprezentacji Serbii, z kolei Daniele Santerelli poprowadzi Turcję.

“Wymiana” selekcjonerów pomiędzy reprezentacjami Turcji i Serbii

Cała historia rozpoczęła się tuż po ostatnich mistrzostwach świata, kiedy Giovanni Guidetti został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Turcji, która spisała się poniżej oczekiwań i odpadła już w ćwierćfinale turnieju. Warto przypomnieć, że Guidetti prowadził Turczynki od 2017 roku.

Jak się okazało, nowy selekcjonerem reprezentacji Turcji będzie Daniele Santarelli. 41-letni Włoch przez ostatni rok pracował w reprezentacji Serbii, z którą zdobył tytuł mistrza świata. Pomimo to, teraz zdecydował się przyjąć ofertę tureckiej federacji. Oficjalny komunikat o tym podano we wtorek wczesnym południem.

Jeszcze tego samego dnia serbska federacja ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim… Giovanni Gudetti. Dla 50-latka będzie to już piąta praca w reprezentacji narodowej. Oprócz prowadzenia Turcji, Guidetti pracował z siatkarkami z Holandii, Bułgarii oraz Niemiec.

Napięty kalendarz dla reprezentacji

Przypomnijmy, że w nadchodzącym roku siatkarskie reprezentacje czekają trzy wydarzenia. Najpierw odbędą się rozgrywki Ligi Narodów, następnie mistrzostwa Europy, a na końcu rozegrane zostaną kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wiele wskazuje na to, że reprezentacja Polski w siatkówce kobiet będzie gospodarzem jednego z turniejów kwalifikacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie siatkarki poznały rywalki na mistrzostwach Europy 2023! Ponownie zagrają z Serbią