Aktualności 28 grudnia 2022

Piotr Rutkowski: Finansowo nie mieliśmy szans, aby zatrzymać Mikaela Ishaka

W połowie listopada Lech Poznań poinformował o tym, że Mikael Ishak przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2025 roku. Teraz głos na ten temat zabrał prezes Kolejorza, Piotr Rutkowski. - Finansowo nie mieliśmy żadnych szans - stwierdził w wywiadzie dla Onetu.

Przypomnijmy, że dotychczasowy kontrakt Mikaela Ishaka z Lechem Poznań wygasał po zakończeniu obecnego sezonu. Wielu spodziewało się, że Szwed dokończy rozgrywki w zespole aktualnego mistrza Polski, a następnie zmieni klub. Nieoczekiwanie okazało się jednak, że kapitan Kolejorza przedłużył umowę do 2025 roku.

“Finansowo byliśmy bez szans”

Obszernego wywiadu w ostatnich dniach dla portalu Onet udzielił Piotr Rutkowski. Prezes Lecha Poznań przyznał wprost, że finansowo Kolejorz nie miał żadnych szans na zatrzymanie napastnika.

– Nie mieliśmy absolutnie żadnych szans, aby zatrzymać Mikaela Ishaka pod względem finansowym. Stąd szacunek dla niego, że przyświecały mu takie wartości jak rodzina. Dużą rolę odegrała żona i syn, który trenuje w naszej akademii. Są zadowoleni i czuja się bardzo dobrze. Widzieliśmy, że Mikael ma świetne oferty. W ostatnim czasie wrócił do reprezentacji Szwecji, jest tu kapitanem i Poznań go kocha. To pewnie zaważyło i pomogło nam w przekonaniu go do pozostania – przyznał Rutkowski.

Ogłoszenie przedłużenia kontraktu z Ishakiem było ogromną niespodzianką dla kibiców Lecha. Cała operacja odbywała się na tyle dyskretnie, że przed oficjalnym komunikatem zupełnie nikt nie domyślał się, że Szwed może pozostać w stolicy Wielkopolski.

– Bardzo trudno było nam utrzymać to w tajemnicy. Mało kto wierzył, że w ogóle to możliwe, łącznie z nami. Nie sądziliśmy, że znadziemy pole do rozmów i będziemy w stanie się dogadać. Ale rzeczywiście, o tym nie wiedział nikt oprócz mnie, Tomasza Rząsy i Karola Klimczaka oraz osób ze strony Mikaela. W dniu podpisywania umowy staliśmy przy drukarce i patrzyliśmy czy ktoś nie idzie, żeby przypadkiem tego nie zobaczył – powiedział Rutkowski.

Według nieoficjalnych informacji nowy kontrakt Mikaela Ishaka jest najwyższym w historii polskiej Ekstraklasy.