Aktualności 27 grudnia 2022

Benzema mógł zagrać już w 1/8 finału. Agent Francuza publikuje dowody

autor: Mateusz Mazur
Nie cichną echa konfliktu Karima Benzemy z selekcjonerem reprezentacji Francji – Didierem Deschampsem. Oliwy do ognia dolał w poniedziałek agent francuskiego piłkarza, którzy przedstawił dowody na to, że Benzema był zdolny do gry już od 1/8 finału mistrzostw świata. 

Nieobecny

Karim Benzema to jeden z największych nieobecnych katarskich mistrzostw świata. Tuż przed rozpoczęciem turnieju Francuz doznał kontuzji, a sztab szkoleniowy reprezentacji Francji uznał, że zawodnik powinien wrócić do Europy. Uraz Benzemy nie okazał się jednak bardzo poważny i w trakcie trwania fazy pucharowej pojawiły się informacje sugerujące, że zdobywca Złotej Piłki może wzmocnić drużynę w decydujących meczach. Tak się jednak nie stało.

Przyczyną takiego stanu rzeczy miał być konflikt na linii Benzema – Didier Deschamps. W ostatnich latach rola zawodnika Realu Madryt w reprezentacji Francji była raczej epizodyczna. Piłkarz znalazł się w składzie “Trójkolorowych” na Euro 2020, jednak zabrakło go w Rosji w 2018 roku.

Benzema był gotowy do gry

Karim Benzema miał dołączyć do reprezentacji Francji tuż przed finałowym meczem z Argentyną. Ostatecznie piłkarza Realu w Katarze jednak zabrakło. Dlaczego? Agent zawodnika sugeruje, że winnym tego jest selekcjoner “Trójkolorowych” – Didier Deschamps.

Sam Benzema miał być gotów do gry już od 1/8 finału mundialu. – Ja to publikuję, ale wcześniej konsultowałem się z trzema specjalistami, którzy potwierdzili, że Benzema był sprawny od 1/8 finału i mógł być przynajmniej na ławce rezerwowych. Dlaczego kazałeś mu tak szybko odejść? – napisał agent Benzemy, Karim Djaziri.

Być może z Karimem Benzemą w składzie losy reprezentacji Francji potoczyłyby się inaczej. Tego jednak już się nie dowiemy. Po spotkaniu finałowym z Argentyną Francuz ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.