Aktualności 22 grudnia 2022

Czesław Michniewicz nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski w 2023 roku

Potwierdziły się doniesienia mediów. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował w czwartkowe przedpołudnie komunikat, w którym poinformował, iż Czesław Michniewicz z dniem 31 grudnia 2022 roku przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. 

Burzliwe dni

Po powrocie naszej kadry z mundialu w mediach trwa prawdziwa burza. Największą uwagę skupiła premia dla reprezentacji, a konkretniej kwoty oraz okoliczności i sposób jej przyznania oraz rzekome problemy z podziałem i transferem pieniędzy. Poza tym, spora liczba dziennikarzy informowała również o rzekomym konflikcie selekcjonera z piłkarzami oraz z managerem kadry – Jakubem Kwiatkowskim.

Wszystkie doniesienia mediów sugerowały, iż przyszłość Czesława Michniewicza w kadrze jest przekreślona.

Decyzja PZPN

W czwartkowe przedpołudnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym poinformował, iż Czesław Michniewicz z dniem 31 grudnia 2022 roku przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. W takich słowa trenera pożegnał prezes PZPN Cezary Kulesza –  W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania.

Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – podkreślił Cezary Kulesza.

PZPN poinformował również, iż w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera.