Aktualności 20 grudnia 2022

Czesław Michniewicz odpowiada na kolejne zarzuty związane z kadrą

Czesław Michniewicz był gościem wtorkowej Porannej rozmowy w RMF FM. Selekcjoner reprezentacji Polski odpowiedział na kolejne zarzuty m.in. dotyczące konfliktu z managerem kadry, Jakubem Kwiatkowskim. 

Nie ma konfliktów

Po aferze premiowej, jednym z głównych tematów w mediach jest rzekomy konflikt Czesława Michniewicza z piłkarzami. Selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z RMF FM stwierdził, iż nie ma żadnych zgrzytów – Nie ma żadnego konfliktu. Jestem w stałym kontakcie z chłopakami. To jest totalna bzdura. Żadna informacja na żadnej grupie się nie pojawiła. Mam zapewnienia, rozmawiałem z niektórymi piłkarzami osobiście i mówią, że nie było takiej informacji. Nie było czegoś takiego, że ktoś napisał, że nie chce ze mną pracować. To jest tylko i wyłącznie wymysł mediów.

Kilka dni temu głośny tekst o reprezentacji napisał Roman Kołtoń dla Interii. Dziennikarz zdradził, że pojawił się duży konflikt na linii Czesław Michniewicz – Jakub Kwiatkowski. Również w tym przypadku, selekcjoner podkreślił, że nie ma żadnych problemów – Nie ma konfliktu między mną, a Jakubem Kwiatkowskim. nie było wzajemnego ataku podczas zarządu PZPN.

Co dalej?

Wielu kibiców i dziennikarzy zastanawia się, co będzie dalej. Czesław Michniewicz poinformował, iż jest w stałym kontakcie z prezesem Kuleszą i najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze jedno, decydujące spotkanie: Mam jeszcze jedno spotkanie – prawdopodobnie jedno spotkanie – z prezesem. Nie jest jeszcze ustalony termin, gdzie i kiedy się spotkamy, ale wczoraj rozmawialiśmy po powrocie prezesa z Kataru.

Czesław Michniewicz ma ważny kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej tylko do końca tego roku. PZPN nie zdecydował się na jednostronne przedłużenie umowy w ramach specjalnego zapisu w dokumencie.