Aktualności 19 grudnia 2022

Joanna Wołosz klubową mistrzynią świata i najlepszą rozgrywającą turnieju!

W niedzielę klubową mistrzynią świata została kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Joanna Wołosz. Prosecco Doc Icomo Conegliano, w którym występuje polska siatkarka, w finale pokonało VakifBak Stambuł 3:1.

Icomo Conegliano klubowym mistrzem świata w siatkówce kobiet

Spotkania Conegliano oraz VakifBank mają bardzo bogatą historię. Przed rokiem obie drużyny zmierzyły się w finale Klubowych Mistrzostw Świata, a następnie w maju zagrały w finale Ligi Mistrzyń. W obu przypadkach lepszy okazywał się zespół z Turcji.

Tym razem lepsze okazał się siatkarki Icomo Conegliano, w składzie z Joanną Wołosz. Mistrzynie Włoch triumfowały 3:1 i po raz drugi sięgnęły po Klubowe Mistrzostwo Świata. Cała impreza odbyła się w tureckiej Antalyi.

Joanna Wołosz w drużynie marzeń

Oprócz sukcesu drużynowego, Joanna Wołosz została wyróżniona także indywidualnie. Polkę wskazano jako najlepszą rozgrywającą turnieju i tym samym znalazła się ona w zespole marzeń. Oprócz Wołosz nagrody odbierały Kelsey Robinson (przyjmująca), Gabriela Guimaraes (przyjmująca), Isabelle Haak (atakująca), Chiaka Ogbogu (środkowa), Zehra Gunes (środkowa) oraz Monica De Gennaro (libero).

Przypomnijmy, że już 10 stycznia Joanna Wołosz i jej zespół zawitają do Polski. W spotkaniu grupowym Ligi Mistrzyń Conegliano zagra w Rzeszowie z wicemistrzyniami TAURON Ligi, Developresem Bella Dolina.

CZYTAJ TAKŻE: Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk klubowymi mistrzami świata