Aktualności 19 grudnia 2022

Znamy wyniki oglądalności finału mistrzostw świata w Katarze!

Finał mistrzostw świata w Katarze już za nami. Po prestiżowe trofeum sięgnęła reprezentacja Argentyny, która okazała się lepsza od Francji, a zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. Wyniki oglądalności emocjonującego finału zdradził dyrektor TVP Sport - Marek Szkolnikowski.

Wielkie widowisko

Nie ma raczej kibica, dla którego finał mistrzostw świata w Katarze okazał się rozczarowujący. Obie ekipy dostarczyły niesamowitych emocji. Do 80. minuty meczu Argentyńczycy prowadzili 2:0 po golach Messiego oraz Di Marii. Wydawało się zatem, że triumfatora rozstrzygnie regulaminowy czas gry. Niesamowity błysk Mbappe spowodował jednak, że Francuzi doprowadzili do remisu i tym samym do dogrywki. W dodatkowym czasie gry zobaczyliśmy gole z dwóch stron, a do siatki trafili Messi i Mbappe. W serii rzutów karnych lepsi okazali się Argentyńczycy.

Dla nas finał mistrzostw świata również był w pewien sposób wyjątkowy. Po pierwsze, mecz sędziował polski arbiter – Szymon Marciniak. Po drugie, było to ostatnie spotkanie mistrzostw świata komentowane przez legendę mikrofonu – Dariusza Szpakowskiego.

Wyniki oglądalności

Jak wypadły wyniki oglądalności finału mundialu w Katarze? Ze statystykami podzielił się dyrektor TVP Sport – Marek Szkolnikowski. Decydujące starcie obejrzało 11,6 mln widzów. Jest to zatem gorszy wynik niż spotkanie 1/8 finału, w którym Polska rywalizowała z Francją czy potyczka “Biało-Czerwonych” z Argentyną.