Aktualności 18 grudnia 2022

Historyczna walka KSW za nami. Mamed Khalidov wygrał z Mariuszem Pudzianowskim

Rok 2022 w polskim MMA zakończyliśmy bardzo mocnym uderzeniem. Mowa o historycznej walce dwóch legend KSW - Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim. Po zwycięstwo sięgnął Khalidov, który wygrał w pierwszej rundzie. 

Historyczna walka

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie pojedynku Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzanowskim. Obecnie, obaj zawodnicy są jednak na takim etapie swoich kariery, że walka mogła dojść do skutku w trakcie XTB KSW 77, które miało miejsce w Arena Gliwice.

Podczas gali zobaczyliśmy łącznie jedenaście pojedynków. Poza walką wieczoru,  odbyły się również dwa starcia mistrzowskie: Chuzhigaev vs Erlsan oraz Przybysz vs Wikłacz.

Khalidov wygrywa z Pudzianowskim

Choć w aspektach sportowych walki o pas były niewątpliwie ciekawe, to największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście starcie wieczoru. Mamed Khalidov wygrał w pierwszej rundzie, obalając Pudzianowskiego w niesamowitym stylu, a następnie bombardując go bardzo silnymi ciosami.

Po walce Mamed Khalidov oznajmił, iż nie zamierza już walczyć w wadze ciężkiej, co oznacza, iż powinniśmy jeszcze zobaczyć 42-latka w oktagonie, ale w innych kategoriach. Warto również zaznaczyć, iż podczas XTB KSW 77 trwała akcja #raKOut3, podczas której łącznie udało się zebrać 100 000 złotych.

tagi:ksw