Aktualności 17 grudnia 2022

Reprezentacja Chorwacji trzecią ekipą mistrzostw świata w Katarze

W sobotnie popołudnie rozstrzygnięto rywalizację o trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Katarze. Po zwycięstwo sięgnęła reprezentacja Chorwacji, która wygrała 2:1 z Maroko.

Chorwacja lepsza od Maroka

W spotkaniu o trzecie miejsce reprezentacja Chorwacji, która przegrała aż 0:3 półfinałowe starcie z Argentyną, zmierzyła się z reprezentacją Maroka, która z kolei zanotowała porażkę 0:2 z Francją. Na pierwszego gola w sobotnie popołudnie nie musieliśmy zbyt długo czekać. W 7. minucie po pięknej zespołowej akcji do siatki trafił Gvardiol.

Odpowiedź Maroka była błyskawiczna, gdyż zaledwie dwie minuty później Achraf Dari doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą Chorwaci ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą pięknego gola Orsicia. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już więcej goli, więc to Chorwacja sięgnęła po trzecie miejsce i otrzymała symboliczne medale.

Kolejny sukces

To kolejny sukces Chorwatów na mistrzostwach świata. Warto pamiętać, że cztery lata temu piłkarze Zlatko Dalicia zajęli drugie miejsce, przegrywając ostateczne starcie z Francją 2:4.