Aktualności 16 grudnia 2022

Skra Częstochowa dostała tereny od miasta i zbuduje ośrodek treningowy!

Od lat słyszymy o kłopotach infrastrukturalnych częstochowskich klubów piłkarskich. Teraz sytuacja się poprawi dla... pierwszoligowej Skry Częstochowa, która dostała tereny od miasta pod budowę ośrodka treningowego.

Skra Częstochowa będzie miała nowy ośrodek treningowy

Urząd Miasta przekazał naszemu klubowi w wieloletnie użytkowanie tereny przy ulicy Kopalnianej, gdzie powstanie Kompleks Treningowy Akademii Skry. Efektem powziętej inwestycji będą między innymi trzy pełnowymiarowe boiska i cała infrastruktura, dzięki której młodzi piłkarze z Częstochowy i okolic otrzymają najlepsze z możliwych warunków do treningu – czytamy na stronie klubu. Wszystko to efekt porozumienia kilkustronnego. W całym projekcie biorą udział: Skra Częstochowa, fundacja Skry oraz LKS Płomień Częstochowa

Skra Częstochowa zaznacza, że podstawą funkcjonowania zespołu jest stały dopływ utalentowanej młodzieży. Już teraz klub z ulicy Loretańskiej może pochwalić się wychowankami na poziomie centralnym. Warto dodać, że pierwszoligowiec posiada także sekcje kobiecą, w której także szkoli przyszłe piłkarki. Prezes Artur Szymczyk informuje, że na powstaniu kompleksu treningowego skorzysta nie tylko Skra Częstochowa oraz Płomień, ale także młodzież i dzieci z całego miasta i okolicy.

Dofinansowanie z ministerstwa i dwa etapy budowy

Klub złożył już wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie całej inwestycji. Wszystko ma zostać podzielone na dwa etapy. W pierwszym powstaną dwa pełnowymiarowe boiska oraz całe zaplecze. Mowa o budynku na terenie kompleksu. W nim znajdą się biura, szatnie, siłownia oraz gabinet medyczny w najwyższym standardzie. W drugim powstanie jeszcze trzecie boisko. Warto dodać, że jedno z nich będzie pokryte balonem, dzięki czemu stanie się całoroczne, bez względu na pogodę. Ponadto główne boisko w ośrodku ma spełniać wymogi gry w III lidze. Celem jest wprowadzenie na ten poziom rozgrywkowy rezerw klubowych. Skra Częstochowa chce tam ogrywać głównie swoich wychowanków z okolicy.