Aktualności 9 grudnia 2022

Mateusz Klich odchodzi z Leeds. Polak poszuka szczęścia w Stanach Zjednoczonych

autor: Mateusz Mazur
Jak donosi Tom Bogert, dziennikarz dobrze zorientowany w realiach MLS, Mateusz Klich wkrótce zmieni barwy klubowe. Polak opuści Leeds i przeniesie się do amerykańskiego D.C. United.

Transfer o krok

Sezon 2022/23 nie jest póki co zbyt udany dla Mateusza Klicha. Polski pomocnik stracił miejsce w podstawowym składzie Leeds, co w dużej mierze przyczyniło się do jego absencji na katarskim mundialu. 32-latek znalazł się na sporym zakręcie i wydaje się, że jedynym wyjściem jest zmiana barw klubowych.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Klich podąży ścieżką, którą przetarli inni polscy piłkarze. Tom Bogert informuje bowiem, że pomocnik już wkrótce przeniesie się do, występującego w MLS, D.C. United. Amerykański dziennikarz zaznacza, że transfer nie został jeszcze sfinalizowany, ale jest to już raczej tylko formalność.

Imponujące liczby

Przypomnijmy, że Mateusz Klich trafił do Leeds w 2018 roku, kiedy przeniósł się na Wyspy z holenderskiego Utrechtu. Przez większość czasu Polak był kluczowym elementem układanki Marcelo Bielsy. Zmiana na stanowisku szkoleniowca wpłynęła jednak niekorzystnie na pozycję Klicha w klubie. W sumie pomocnik zagrał w koszulce Leeds aż 192 razy, zapisując na swoim koncie 24 bramki i 21 asyst.

W 2020 roku klub 32-latka wywalczył awans do Premier League. Od tego czasu Polak rozegrał imponującą liczbę 79 spotkań w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. W Premier League Klich trafiał do siatki pięciokrotnie i zapisał na swoim koncie 7 asyst.