Aktualności 8 grudnia 2022

Cristiano Ronaldo groził wyjazdem z Kataru? Jest komunikat portugalskiej federacji

W ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, Portugalia rywalizowała ze Szwajcarią. Dość niespodziewanie na ławce rezerwowych Portugalczyków znalazł się Cristiano Ronaldo, który wszedł na murawę dopiero w 74. minucie meczu. Jak informowały portugalskie media, Ronaldo rzekomo mocno starł się z selekcjonerem kadry i groził nawet wyjazdem z Kataru. Federacja postanowiła opublikować komunikat.

Cristiano Ronaldo na ławce

W ostatnim grupowym meczu Portugalia rywalizowała z Koreą Południową. W drugiej połowie spotkania, selekcjoner Fernando Santos zdecydował się zmienić Cristiano Ronaldo. Po 37-latku widać było niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Tuż przed meczem ze Szwajcarią, media informowały o posadzeniu Ronaldo na ławce.

Doniesienia się potwierdziły. Ronaldo większość meczu ze Szwajcarią obserwował jako rezerwowy gracz i wszedł na murawę w 74. minucie. Taki rozwój wydarzeń spowodował, iż w mediach pojawiło się wiele spekulacji.

Ronaldo groził wyjazdem? Komunikat federacji

W czwartkowy poranek portugalski Record informował, iż w trakcie rozmowy z Fernando Santosem, Cristiano Ronaldo rzekomo groził wyjazdem z Kataru, jeżeli zostanie odsunięty z wyjściowego składu na mecz ze Szwajcarią. Portugalska federacja postanowiła szybko zdementować doniesienia, publikując komunikat – Raporty informujące, że Cristiano Ronaldo groził opuszczeniem drużyny narodowej podczas rozmowy z Fernando Santosem są nieprawdziwe. Cristiano w żadnym momencie nie groził opuszczeniem drużyny narodowej w Katarze.