Aktualności 7 grudnia 2022

72 miliony za 16-latka? Real Madryt finalizuje wielki transfer

Trwa mundial w Katarze. Nie oznacza to jednak, że zarządy klubów nie pracują intensywnie nad kolejnymi wzmocnieniami swoich zespołów. Bardzo głośny transfer finalizuje Real Madryt. Triumfator Ligi Mistrzów z 2022 roku zamierza sprowadził 16-latka z Palmeiras. Tym graczem jest Endrick, a cała transakcja może opiewać na 72 miliony euro. 

Wielki brazylijski talent

W ostatnich latach do Europy trafiło wielu utalentowanych Brazylijczyków. Najgorętszym nazwiskiem jest obecnie Endrick. To 16-letni napastnik, który mimo swojego wieku, ma już na koncie występy w pierwszej drużynie Palmeiras, gdzie udało mu się zanotować m.in. 3 trafienia w 7 meczach brazylijskiej Serie A.

Postępy Endricka bacznie obserwują czołowe europejskie kluby, które regularnie kuszą 16-latka podpisaniem wstępnego kontraktu.

Endrick trafi do Realu Madryt?

Jak informuje Fabrizio Romano, wyścig o Brazylijczyka wygrał Real Madryt, który jest już o krok od uzgodnienia warunków umowy. Według wspomnianego źródła, cała transakcja może opiewać nawet na 72 miliony euro. W związku z obowiązującymi przepisami, Endrick będzie mógł dołączyć do Realu Madryt dopiero w 2024 roku, kiedy ukończy 18 lat.