Aktualności 7 grudnia 2022

Natalia Maliszewska i Piotr Michalski nowymi Ambasadorami Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od lat wspiera indywidualny rozwój zawodniczek i zawodników reprezentujących różne olimpijskie dyscypliny sportowe. W piątek 9 grudnia 2022 roku swoje starty pod brandem LOTTO rozpocznie dwoje nowych zawodników: Natalia Maliszewska (short track) oraz Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie). Wcześniej spółka nawiązała współpracę z utalentowaną shorttrackistką Gabrielą Topolską, która jest najmłodszą zawodniczką w tym gronie.

Totalizator Sportowy zaangażował się w Sponsoring Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej już w 1994 roku, kiedy to wspierał polskich olimpijczyków na I.O. w Lillehammer 1994. Sportowcy, którzy właśnie dołączyli do „drużyny” LOTTO będą się przygotowywać do XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie oraz Cortina d’Ampezzo w 2026 roku.

Natalia Maliszewska jest dwukrotną olimpijką, wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy na dystansie 500 metrów. Wśród wielu jej sukcesów warto też odnotować zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019 oraz brązowy medal w sztafecie na 3000m.

Z kolei Piotr Michalski, olimpijczyk z Pjonczang (2018 ) i Pekinu (2022), jest wielokrotnym medalistą i rekordzistą Mistrzostw Polski na dystansie 500 i 1000 metrów. Na tych dystansach wywalczył też srebrny medal Pucharu Świata juniorów w sezonie 2013/2014. Jest również aktualnym Mistrzem Europy na 500m.

Oprócz Natalii Maliszewskiej, Piotra Michalskiego oraz Gabrieli Topolskiej z Totalizatorem Sportowym współpracują też inni sportowcy: Robert Lewandowski, piłkarz FC Barcelona i kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, najlepszy piłkarz FIFA 2020 i 2021, Dawid Tomala – chodziarz, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów, Łukasz Różański – bokser kategorii ciężkiej i bridger, Andrzej Bargiel narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista, Wicemistrzynie Olimpijskie z Tokio 2020 (wioślarska czwórka podwójna) w składzie: Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.