Aktualności 7 grudnia 2022

Znamy obsadę komentatorów TVP na spotkania 1/4 finału Mistrzostw Świata!

Do zakończenia Mistrzostw Świata w Katarze pozostało już tylko osiem meczów. W najbliższy piątek oraz sobotę odbędą się ćwierćfinałowe mecze turnieju. Kto skomentuje poszczególne spotkania na antenach TVP?

Brazylia – Chorwacja

Reprezentacja Brazylii w znakomitym stylu awansowała do ćwierćfinału Mundialu pokonując Koreę Południową 4:1. Rywalem Canarinhos będą obecni wicemistrzowie świata, Chorwaci, którzy w poprzedniej rundzie dopiero po rzutach karnych uporali się z Japonią. Spotkanie na Education City Stadium skomentują Dariusz Szpakowski oraz Sebastian Mila. Dla tego pierwszego będzie to już czwarty skomentowany mecz Brazylijczyków podczas obecnego Mundialu

  • Piątek, 9 grudnia: 16:00 Brazylia – Chorwacja
  • Komentarz: Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila

Holandia – Argentyna

Spotkanie pomiędzy Holandią a Argentyną zapowiada się prawdopodobnie jako najciekawsze w tej fazie turnieju. Oranje jak na razie nie mieli większych kłopotów z przebrnięciem fazy grupowej oraz pokonaniem Stanów Zjednoczonych w 1/8 finału. O wiele bardziej natrudzić musiała się Argentyna, która w grupie przegrała jeden mecz, a spotkaniu fazy pucharowej z Australią zwyciężyła tylko 2:1. Mecz pomiędzy tymi reprezentacjami w 1/4 finału skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński.

  • Piątek, 9 grudnia: 20:00 Holandia – Argentyna
  • Komentarz: Jacek Laskowski i Robert Podoliński

Maroko – Portugalia

Bez wątpienia reprezentacja Maroka jest największą niespodzianką obecnych Mistrzostw Świata. Zespół ze strefy afrykańskiej nie przegrał na tym Mundialu żadnego meczu, a w 1/8 finału po rzutach karnych pokonał Hiszpanię. Teraz ich rywalem będzie Portugalia, która w efektownym stylu poradziła sobie ze Szwajcarią ogrywając swojego przeciwnika aż 6:1. Mecz Maroko – Portugalia odbędzie się na Al Thumama Stadium, a za mikrofonami zasiądą Maciej Iwański i Marcin Żewłakow.

  • Sobota, 10 grudnia: 16:00 Maroko – Portugalia
  • Komentarz: Maciej Iwański i Marcin Żewłakow

Francja – Anglia

Ostatnim ćwierćfinałowym meczem będzie potyczka dwóch reprezentacji z Europy – obrońca tytułu, Francja, zmierzy się z Anglią. Jedni i drudzy dość pewnie awansowali do najlepszej ósemki Mundialu ogrywając odpowiednio Polskę oraz Senegal. Podczas poprzedniego Mundialu Francja i Anglia znalazły się w strefie medalowej, ale teraz jedna z tych drużyn będzie musiała obejść się smakiem. Podczas tego spotkania na antenie TVP będziemy mogli usłyszeć Mateusza Borka oraz Janusza Michalika.

  • Sobota, 10 grudnia: 20:00 Francja – Anglia
  • Komentarz: Mateusz Borek i Janusz Michalik