Aktualności 6 grudnia 2022

Wojciech Szczęsny dodatkowo nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Miało być 25 nominowanych sportowców, ale będzie więcej. Wojciech Szczęsny decyzją Przeglądu Sportowego, dołącza do grona nominowanych w corocznym plebiscycie na sportowca roku. To efekt kapitalnych występów podczas mundialu w Katarze.

Wojciech Szczęsny w gronie nominowanych

Gdy ktoś dokonuje rzeczy wielkich, to należy mu się nominacja nawet po rozpoczęciu Plebiscytu Przeglądu Sportowego. A rzeczy wielkich w finałach mistrzostw świata w Katarze dokonał Wojciech Szczęsny – napisał Przegląd Sportowy. Gazeta wymieniła fakt, że polski golkiper został trzecim bramkarzem w historii mistrzostw świata, który obronił dwa rzuty karne na jednym turnieju. Mowa oczywiście o “podwójnej” paradzie przeciwko Arabii Saudyjskiej oraz zatrzymaniu Leo Messiego w ostatnim spotkaniu grupowym.

Tym samym Wojciech Szczęsny dołączył do Roberta Lewandowskiego, który był dotychczas jedynym piłkarzem nominowanym w plebiscycie. Dla golkipera reprezentacji Polski oraz Juventusu to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

Iga Świątek faworytką?

Pierwotna lista zawierała więcej niż 25. sportowców. W kilku przypadkach mowa była o całych drużynach, np. w wioślarstwie czy kajakarstwie, gdzie pojawiły się czwórki sportowców. Jednak wiadomym jest, że o zwycięstwo powalczy bardzo wąskie grono z tej listy. Faworytką wydaje się być Iga Świątek. Numer jeden światowego tenisa kobiecego ma za sobą świetny rok i powinna powalczyć o zwycięstwo. Innymi faworytami są także Robert Lewandowski, Bartosz Zmarzlik jako mistrz świata na żużlu czy Dawid Kubacki, jedyny polski medalista z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W tym miejscu znajdziecie listę nominowanych 18 listopada.