Aktualności 6 grudnia 2022

FIFA odrzuciła wniosek Francji w sprawie meczu z Tunezją!

W niedzielny wieczór Francuzi zameldowali się w ćwierćfinale mistrzostw świata, wygrywając 3:1 z Polską. Wcześniej "Trójkolorowi" rozegrali ostatni grupowy mecz, sensacyjnie przegrywając 0:1 z Tunezją. Kontrowersyjne okoliczności sprawiły, iż mistrzostwie świata złożyli specjalną skargę w sprawie tego spotkania. FIFA odrzuciła wniosek Francuzów. 

Duże kontrowersje

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego w meczu Tunezja – Francja, Antoine Griezmann trafił do siatki, doprowadzając do remisu. Arbiter główny wznowił rywalizację, a następnie zakończył potyczkę. Dość niespodziewanie, sędzia Matthew Conger po meczu podszedł do monitora, a następnie odgwizdał spalonego przy golu Griezmanna. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Tunezji.

Działania arbitra były jednak niezgodne z przepisami, gdyż po wznowieniu gry, VAR nie może już interweniować w żadnej sytuacji. Francuzi postanowili złożyć skargę do FIFA, choć końcowy rezultat naturalnie nie wpływał na kwestię awansu.

FIFA odrzuca wniosek

Mistrzowie świata doczekali się odpowiedzi. Komisja Dyscyplinarna FIFA poinformowała w poniedziałek, iż odrzuciła wniosek Francuzów, jednocześnie nie tłumacząc, dlaczego gol “Trójkolorowych” nie został ostatecznie uznany.

Francja powalczy o półfinał mistrzostw świata w Katarze w starciu z Anglią. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20:00.