Aktualności 5 grudnia 2022

Olivier Giroud najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji

Napastnik reprezentacji Francji, Olivier Giroud stał się najlepszym strzelcem w historii Trójkolorowych. Jego trafienie przeciwko Polsce było golem numer 52.

Giroud najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji

Reprezentacja Francji wyeliminowała Polaków z Mistrzostw Świata w Katarze wygrywając mecz 1/8 finału 3:1. Pierwszego gola dla Trójkolorowych strzelił Olivier Giroud. Dzięki temu 36-letni napastnik stał się najlepszym strzelcem w historii swojej reprezentacji.

Dla Oliviera Giroud było to 52. trafienie w barwach reprezentacji Francji. W klasyfikacji najlepszych strzelców snajper wyprzedził Thierry’ego Henry. Dodajmy, że Giroud był o krok, aby spotkanie z Polską zakończyć z dubletem. W doskonałej sytuacji jeszcze przy wyniku 0:0 napastnik Milanu nie sięgnął piłki znajdując się pięć metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego.

Trzy mecze od obrony tytułu

Reprezentacja Francji znajduje się trzy mecze od obrony tytułu mistrza świata. Po wyeliminowaniu biało-czerwonych Trójkolorowi w ćwierćfinale Mundialu zagrają z reprezentacją Anglii. Ten mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 20:00.