Aktualności 3 grudnia 2022

“Kiedyś to było”. Lech Poznań wypuścił kolekcje koszulek retro

Okres mikołajkowy za pasem, a tymczasem dla kibiców Lecha Poznań pojawia się wielki rarytas. Kolejorz wypuszcza kolekcje mistrzowskich koszulek retro!

Lech Poznań z kolekcją retro

Historia Lecha Poznań jest bardzo bogata. Nie tylko w zdobyte trofea, ale także w emocjonujące mecze w europejskich pucharach, a nawet w… klubowe koszulki. Na początku grudnia Kolejorz ruszył z kampanią “Kiedyś to było…”, a do sprzedaży trafiły trzy mistrzowskie trykoty niebiesko-białych nawiązujące do lat 1983, 1984 oraz 1992 – czytamy na stronie mistrza Polski.

Pierwsza z nich nawiązuje do pierwszego mistrzostwa poznańskiego klubu. W niej Lech Poznań pokonał także Athletic Bilbao w Pucharze Europy, co można poczytywać za jedno z największych zwycięstw klubu w historii. Warto dodać, że ta koszulka nie pozostawia złudzeń, o jaki klub chodzi. Wszystko przez ogromny napis “Lech” z przodu trykotu.

Kolejna koszulka dotyczy roku 1984 i jedynego dubletu w historii klubu. W nich lechici zagrali m.in. przeciwko Liverpoolowi w europejskich pucharach. Ta koszulka jest rarytasem, chociażby poprzez brak jakiegokolwiek napisu na środku. Prosty i nie krzykliwy wzór nadaje się do codziennego użytku, nie tylko na stadion czy uprawiania sportu. Ostatnia koszulka jest ze sponsorem. Mowa o sezonie 1991/1992. Wówczas partnerem klubu była firma “Erge” i to jej logo widnieje z przodu.

Przystępne ceny i specjalna promocja

Lech Poznań już udostępnił do sprzedaży wszystkie koszulki. Tutaj warto pochwalić Kolejorza za cennik. Każda kosztuje 179 złotych, co przy kolekcjach retro wydaje się być niezwykle atrakcyjną ceną. Jednak fani Kolejorza mogą nabyć wszystkie trzy jednocześnie. Wówczas nie zapłacą 540, jak wskazywałyby ceny pojedynczych trykotów. Specjalna promocja daje możliwość nabycia wszystkich za 399 złotych!