Aktualności 2 grudnia 2022

Zarząd CWKS Resovia Rzeszów S.A. wydał oświadczenie. “Klub bez stadionu jest skazany na długą i drogą tułaczkę”

Apklan Resovia Rzeszów występuje na poziomie Fortuna 1 Ligi od sezonu 2020/21. Pomimo to, klub cały czas musi radzić sobie z patową sytuacją związaną z obiektem sportowym przy ulicy Wyspiańskiego.

Przypomnijmy, że Apklan Resovia awansowała na poziom pierwszej ligi w sezonie 2019/20, kiedy po barażach pokonała Stal Rzeszów. Jeden z najstarszych polskich klubów nie może jednak występować na swoim obiekcie przy ulicy Wyspiańskiego, bowiem ten nie spełnia wymogów PZPN. Domowe mecze Resovia rozgrywa na stadionie przy ulicy Hetmańskiej – wprawdzie jest to obiekt miejski, ale w rzeczywistości to dom lokalnego rywala, Stali.

Co dalej z Podkarpackim Centrum Lekkoatletycznym?

Przy Wyspiańskiego od dłuższego czasu mówi się o tym, że powstać ma Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne. Według informacji TVP, która została podana latem, koszt budowy miałby wynieść około 120 milionów złotych, a otwarcie miałoby nastąpić najpóźniej w 2025 roku. Póki co, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Właśnie tego tematu dotyczy oświadczenie zarządu CWKS Resovia Rzeszów S.A.

– Klub CWKS Resovia Rzeszów S.A. istotnie powstał na bazie Resovii i jest bezsprzecznie kontynuatorem wieloletniej historii tej dyscypliny w klubie. Jednocześnie błędny przekaz medialny polegający na obarczaniu winą za opieszałość w kwestii powstania Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego naszego Klubu wprowadza atmosferę dezinformacji. Dotychczasowa korespondencja w istotnym dla nas terminie stadionu prowadzona była i jest na linii Resovia – Miasto Rzeszów. Koordynatorem prowadzonych ustaleń był Klub Resovia na czele z Panem prezesem Aleksandrem Bentkowskim – czytamy na oficjalnej stronie Resovii.

– CWKS Resovia Rzeszów S.A. od momentu pojawienia się koncepcji PCLA zgłaszała swoje uwagi oraz wnioski związane z koniecznością dopasowania multidyscyplinarnego obiektu. Jako klub piłkarski jesteśmy podmiotem wynajmującym stadion przy ulicy Wyspiańskiego 22, będący aktualnie własnością Miasta zarządzaną przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kończący się rok i zarazem spore perturbacje przy realizacji kluczowych terminów związanych z powstaniem nowego obiektu, mogą realnie przełożyć się na zaprzepaszczenie olbrzymiej szansy na jego budowę. Nasze zaniepokojenie budzi patowa i zarazem niezależna od nas sytuacja dotycząca działek potrzebnych do realizacji inwestycji. Klub bez własnego stadionu, nazywanego potocznie „domem” skazany zostaje na długą i drogą tułaczkę. Taki stan rzeczy nie może trwać w nieskończoność… – przekazuje klub.

Podczas najbliższej rundy w Fortuna 1 Lidze Resovia ponownie będzie występować na stadionie przy Hetmańskiej. Pierwszym domowym spotkaniem dla rzeszowian będzie starcie z Górnikiem Łęczna 25 lutego.