Aktualności 1 grudnia 2022

Czesław Michniewicz pozostanie selekcjonerem na dłużej!

Wczoraj reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mundialu w Katarze. Jak informuje portal Weszło, to oznacza, że Czesław Michniewicz pozostanie selekcjonerem kadry na dłużej!

Czesław Michniewicz zostaje do końca eliminacji do Euro

Maciej Wąsowski z portalu Weszło podaje, że awans do 1/8 finału to moment, gdy wchodzi w życie specjalna klauzula. Na jej mocy Czesław Michniewicz automatycznie przedłuża kontrakt na pracę w reprezentacji. Wyjście z grupy było warunkiem, by bez negocjacji przedłużyć umowę do końca kolejnych eliminacji. Tym samym Czesław Michniewicz będzie miał kontrakt do końca kwalifikacji do Euro 2024 w Niemczech.

Pracuje od początku roku

Czesław Michniewicz objął kadrę na początku 2022 roku. Chwilę po tym, jak do Brazylii uciekł Paulo Sousa. W tym czasie poprowadził biało-czerwonych w dwunastu meczach. Bilans to: 5 wygranych, 3 remisy i 4 porażki. Zdołał jednak pokonać Szwedów w barażach o katarski mundial, a na turnieju wykonał plan minimum – awans do 1/8 finału. Ponadto kadra utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie – za Holandią i Belgią, ale przed Walią.

Kolejny mecz w niedzielę

Lada moment trzynasty mecz kadry Michniewicza w 2022 roku. Być może ostatni, bowiem teraz nie ma już marginesu błędu. Rozpoczyna się faza pucharowa, gdzie przegrywający odpada i jedzie do domu. Mecz z Francją w 1/8 finału odbędzie się w najbliższą niedzielę(4 grudnia) o godzinie 16:00.