Aktualności 30 listopada 2022

Reprezentacja Polski z awansem do 1/8 finału na mistrzostwach świata w Katarze!

Mamy awans polskich piłkarzy na mundialu w Katarze. "Biało-Czerwoni" co prawda przegrali 0:2 z Argentyną, ale korzystny wynik w starciu Arabia Saudyjska - Meksyk sprawił, iż piłkarze Czesława Michniewicza zmierzą się z Francją o ćwierćfinał.

Polska przegrywa z Argentyną

Przebieg rywalizacji Polski z Argentyną nikogo nie zaskoczył. Ekipa z Ameryki Południowej od początku spotkania dominowała na murawie i stwarzała sobie okazje do strzelenia gola. Świetnie między słupkami naszej bramki spisywał się jednak Wojciech Szczęsny, który dodatkowo obronił rzut karny w 39. minucie spotkania.

Już na początku drugiej połowy, Polacy stracili gola. W 67. minucie zaczęło robić się bardzo nieciekawie, gdyż Argentyńczycy podwyższyli prowadzenie, natomiast w drugim meczu Meksyk wygrywał z Arabią 2-0. Tym samym o awansie “Biało-Czerwonych” decydowały żółte kartki. Ostatecznie Arabia Saudyjska przegrała 1-2, więc Polska awansowała z drugiego miejsca.

Mecz z Francją

W 1/8 finału “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Francją, która wygrała zmagania w grupie D, wyprzedzając Australię. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o 16:00.