Aktualności 30 listopada 2022

Dariusz Szpakowski nagrodzony przez Ronaldo

Takiego wyniku nie osiągnie żaden z piłkarzy. Nawet w połączeniu z karierą trenerską, to byłby niesamowity rezultat. Dariusz Szpakowski jest w trakcie swojego dwunastego mundialu. Wczoraj został uhonorowany przez FIFA!

Dariusz Szpakowski z nagrodą specjalną

FIFA oraz Międzynarodowy Związek Dziennikarzy Sportowych (AIPS) nagrodzili dziennikarzy oraz fotoreporterów za ich mundialowe dokonania. Każdy, kto pracował przynajmniej przy ośmiu światowych czempionatach, dostał pamiątkową statuetkę. Rekordzistą jest Argentyńczyk Enrique Macaya, który w Katarze świętuje siedemnasty turniej. Wśród Polaków numerem jeden jest Dariusz Szpakowski. Dla legendy TVP to dwunasty turniej.

Taki dzień zapada w pamięć. Chciałbym, żeby jutro był jeszcze ważniejszy dzień dla Polaków, czyli nasze wyjście z grupy. Tego wszystkim Polakom życzę, a potem dalej. Mam takie małe trofeum, ale życzę naszym dużego! Fantazja? Zawsze można pomarzyć i trzeba wierzyć – powiedział Dariusz Szpakowski po ceremonii na łamach TVP Sport. Warto dodać, że statuetkę – mini Puchar Świata – wręczył mu Brazylijczyk Ronaldo.

Dwunasty i ostatni mundial

Dariusz Szpakowski jeszcze przed turniejem powiedział, że to jego turniej mistrzostw świata. – Neymar, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi jadą do Kataru i nie deklarują, czy to jest ich ostatni mundial. Ja, powiem szczerze […] tak, mogę powiedzieć, że to jest mój ostatni mundial – zabrał głos na jednej z konferencji TVP Sport.

Na obecnych mistrzostwach nie dostał żadnego z meczów reprezentacji Polski. Trzeba jednak przyznać, że nie może narzekać na obsadę. Już skomentował spotkania Brazylia – Serbia oraz Hiszpania-Niemcy. W czwartek i piątek usłyszymy go przy okazji gier Chorwacji z Belgią oraz Kamerunu z Brazylią. Pojawiły się także pogłoski, że może skomentować nawet mecz finałowy. To jednak póki co jedynie plotki.