Aktualności 15 listopada 2022

Dariusz Szpakowski skomentuje w Katarze ostatni mundial!

Legenda polskiego dziennikarstwa sportowego oraz TVP kończy mundialową przygodę. Dariusz Szpakowski ogłosił, że turniej w Katarze będzie jego ostatnimi mistrzostwami świata!

Dariusz Szpakowski kończy mundialową przygodę

Neymar, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi jadą do Kataru i nie deklarują, czy to jest ich ostatni mundial. Ja, powiem szczerze […] tak, mogę powiedzieć, że to jest mój ostatni mundial – powiedział Dariusz Szpakowski podczas konferencji prasowej Telewizji Polskiej, cytowany za Sport.tvp.pl.

Dla legendy polskiego dziennikarstwa to będzie już dwunasty mundial! Swoją przygodę rozpoczął od turnieju w Argentynie w 1978 roku. Wówczas był jeszcze dziennikarzem Polskiego Radia. Od tamtej pory pojawiał się na wszystkich turniejach. Był obecny podczas “brązowego” mundialu w Hiszpanii w 1982 roku, a także cztery lata później w Meksyku. To wtedy biało-czerwoni po raz ostatni wyszli z grupy na mistrzostwach świata. Potem kolejno komentował mecze na turniejach we: Włoszech, USA, Francji, Korei i Japonii, Niemczech, RPA, Brazylii, Rosji, a teraz czas na Katar.

Cztery hity zamiast reprezentacji Polski

Dariusz Szpakowski dodał jednocześnie, że sam poprosił o to, by nie komentować meczów reprezentacji Polski w Katarze. Legendarny komentator skomentuje za to cztery ciekawie zapowiadające się spotkania fazy grupowej. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o obsadzie komentatorskiej podczas meczów grupowych. Szpakowski będzie obecny na meczach: Brazylia-Serbia, Hiszpania-Niemcy, Chorwacja-Belgia oraz Kamerun-Brazylia. Pierwsze dwa w duecie z Sebastianem Milą. Kolejne z Marcinem Żewłakowem oraz Kamilem Kosowskim.