Aktualności 30 listopada 2022

Stéphanie Frappart jako pierwsza kobieta poprowadzi mecz na mundialu!

W czwartkowy wieczór Kostaryka zmierzy się z Niemcami. Choć do rozpoczęcia tego spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz wiemy, że mecz przejdzie do historii. Rywalizację poprowadzi bowiem Stéphanie Frappart. Oznacza to, iż zostanie pierwszą kobietą, która posędziuje potyczkę na mundialu. 

Kobiety w gronie sędziów na mundialu

Biorąc pod uwagę aspekt arbitrów, trwające mistrzostwa świata w Katarze są wyjątkowe. W gronie wyznaczonych sędziów znalazły się bowiem trzy kobiety. Poza wspomnianą już Stéphanie Frappart z Francją, są to jeszcze Yoshimi Yamashita z Japonii, a także Salima Mukansanga z Rwandy.

W dotychczasowych meczach, żadna z kobiet nie pełniła jednak roli pierwszego sędziego.

Stéphanie Frappart przejdzie do historii

Sytuacja ulegnie zmianie już w czwartkowy wieczór, gdyż potyczkę Kostaryka – Niemcy poprowadzi Stéphanie Frappart. Francuzka zostanie pierwszą kobietą w historii, która zajmie się meczem na mistrzostwach świata w roli pierwszego sędziego. Potyczka zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż obie ekipy mają jeszcze szanse na awans. Choć reprezentacja Niemiec do tej pory zgromadziła zaledwie punkt, do w przypadku braku zwycięstwa Japonii z Hiszpanią, ekipa “Die Mannschaft” zanotuje awans.