Aktualności 29 listopada 2022

Kibic z tęczową flagą i specjalną koszulką wbiegł na murawę w meczu Portugalia – Urugwaj

W poniedziałkowy wieczór w ramach 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata, Portugalia zmierzyła się z Urugwajem. W drugiej połowie meczu rywalizacja została na chwilę przerwana. Na murawę wtargnął kibic, który miał ze sobą tęczową flagę oraz ubraną specjalną koszulkę. 

Mundial pełen dyskusji

Dawno nie mieliśmy piłkarskiej imprezy, na której pojawiłoby się tyle pozasportowych dyskusji. Jednym z głównych tematów, jeszcze przed startem turnieju, była społeczność LGBT oraz kwestia tęczowej opaski, jaką mieli ubrać kapitanowie niektórych reprezentacji. Po pierwszym meczu grupy B, ważną kwestią stało się wsparcie dla irańskich kobiet.

Cały czas nie zapominamy również o sytuacji na Ukrainie i nieustającej agresji Rosji.

Kibic wtargnął na murawę

Podczas poniedziałkowego meczu Portugalia – Urugwaj na murawę wbiegł kibic. Kamery oczywiście starały się nie uchwycić nieproszonego sympatyka, ale chwilę po całym zdarzeniu mogliśmy zauważyć arbitra, który miał w ręce tęczową koszulkę. Zdjęcia kibica szybko obiegły świat.

Jak się okazało, miał on również ubraną specjalną koszulkę z logo Supermana i hasłami “Save Ukraine” oraz “Respect For Iranian Woman”.