Aktualności 26 listopada 2022

Wielkie emocje i zwycięstwo Polski w meczu z Arabią Saudyjską!

Za nami drugi mecz "Biało-Czerwonych" na mistrzostwach świata w Katarze. Reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0, a do siatki trafili Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski. Rezultat mógł być zupełnie inny, ale rzut karny obronił Wojciech Szczęsny.

Trudny mecz

Po sensacyjnej wygranej Arabii Saudyjskiej w spotkaniu z Argentyną, żaden kibic nie spodziewał się łatwej przeprawy w sobotnie popołudnie. Pokazał to początek meczu, gdy Arabia Saudyjska przejęła inicjatywę na murawie, dłużej utrzymując się przy piłce i stwarzając sobie więcej sytuacji.

Na prowadzenie wyszli jednak “Biało-Czerwoni”. Gola strzelił Piotr Zieliński, a asystę zanotował Robert Lewandowski. Warto wyróżnić przy tej bramce Wojciecha Szczęsnego oraz Matty’ego Casha, gdyż obaj mieli spory wpływ na tego gola. Golkiper Juventusu został bohaterem reprezentacji Polski w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, zaliczając skuteczną interwencję przy rzucie karnym Arabii.

W drugiej połowie obraz meczu niespecjalnie się zmienił, gdyż Arabia prowadziła grę, a Polska skupiała się przede wszystkim na solidnej defensywie i kontratakach. W 82. minucie mieliśmy 2:0. Robert Lewandowski wykorzystał błąd jednego z obrońców rywali i zdobył swoją upragnioną bramkę na mistrzostwach świata.

Co dalej?

Sytuacja w grupie C jest bardzo ciekawa. Jeszcze dziś Argentyna zagra z Meksykiem. Ostatnia kolejka fazy grupowej zadecyduje o awansie. Na ten moment Polska jest na pierwszym miejscu z dorobkiem czterech punktów.