Aktualności 26 listopada 2022

Lewandowski i Milik razem od początku przeciwko Arabii Saudyjskiej!

Równo o godzinie 14:00 reprezentacja Polski rozpocznie drugi mecz na mundialu w Katarze. Tym razem rywalem Arabia Saudyjska. Dla drużyny Czesława Michniewicza nie ma wyjścia - trzeba wygrać, by myśleć o 1/8 finału. Selekcjoner już podał wyjściową jedenastkę na spotkanie.

Milik od pierwszej minuty

Wszystko wskazuje na to, że tym razem zagramy na trójkę stoperów. Personalnie niewiele zmienia się względem pierwszego meczu. Komplet defensywny pozostaje na boisku. Tym razem jednak w nieco innych rolach. Bartosz Bereszyński dołączy do Kamila Glika i Jakuba Kiwiora. Gracz Sampdorii zapewne pojawi się jako prawy-środkowy obrońca. Na wahadłach zobaczymy Matty’ego Casha i Przemysława Frankowskiego. Ten drugi zastąpi tym samym Nicole Zalewskiego.

W środku pola pojawi się Krystian Bielik, który dołączy tym samym do Grzegorza Krychowiaka i Piotra Zielińskiego. Ten ostatni powinien być ustawiony najwyżej. Miejsce w składzie zachował – co oczywiste – Robert Lewandowski. Stracili zaś Jakub Kamiński i Sebastian Szymański. W ich miejsce wspomniany Bielik oraz Arkadiusz Milik. To oznacza, że tym razem doczekamy się duetu napastników.

Rywale z dwoma zmianami

Arabia Saudyjska musiała dokonać dwóch zmian względem pierwszego meczu. Yasser Al-Shahrani zakończył mundial po zderzeniu z własnym bramkarzem. Kontuzji doznał także Salman Faraj, czyli kapitan Saudyjczyków. To mocno komplikuje sprawy selekcjonerowi Herve’owi Renardowi. Jednak nadal nasz rywal będzie niezwykle zgrany. W podstawowym składzie jest aż ośmiu piłkarzy mistrza kraju – Al-Hilal!

***

Początek meczu o 14:00. Transmisja w TVP1 oraz TVP Sport.