Aktualności 24 listopada 2022

Japończycy znów pokazali klasę. Kibice posprzątali trybuny, a piłkarze szatnię

autor: Mateusz Mazur
Środowe zwycięstwo reprezentacji Japonii nad Niemcami nie sprawiło, że Japońscy kibice oraz piłkarze reprezentacji dali nazbyt ponieść się emocjom. Po świętowaniu zwycięstwa tradycyjnie przyszła pora na... sprzątanie. 

Japońscy kibice posprzątali trybuny

Japonia pokazała wczoraj klasę nie tylko na murawie. Kiedy emocje po pokonaniu Niemców nieco już opadły, a kibice zaczęli opuszczać stadion, fani, którzy przyjechali do Kataru z Japonii przystąpili do sprzątania zajmowanych przez siebie sektorów.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Podobne sceny oglądaliśmy także po ceremonii otwarcia oraz pierwszym spotkaniu mundialu. Wówczas na trybunach również nie zabrakło Japończyków, a po zakończeniu rywalizacji przyjezdni fani zdecydowali się po sobie posprzątać.

Przykład idzie z góry?

Można powiedzieć, że w tej sytuacji przykład idzie z góry, bowiem podobnie postąpili również piłkarze reprezentacji Japonii. Oczywiście nie porządkowali oni trybun, ale przed opuszczeniem stadionu Khalifa International, gdzie rozgrywane było spotkanie, przystąpili do sprzątania zajmowanej przez siebie szatni, by zostawić ją w takim stanie, w jakim ją zastali.

Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-11-47-15