Aktualności 24 listopada 2022

Jan Błachowicz zawalczy o pas UFC!

Tego nikt się nie spodziewał. W połowie grudnia Jan Błachowicz miał stoczyć pojedynek z Magomedem Ankalaevem w ramach UFC 282. Walką wieczór było starcie Prochazki z Teixeirą. W związku z tym, iż czeski zawodnik doznał poważnej kontuzji, Błachowicz zmierzy się z Ankalaevem o pas wagi półciężkiej UFC. 

Poważna kontuzja i rezygnacja

Mnóstwo emocji dostarczył pierwszy pojedynek Jiri Prochazka vs Glover Teixeira. Nic więc dziwnego, że Dana White szybko chciał doprowadzić do rewanżu. Ponownie o pas wagi półciężkiej UFC. W środowy wieczór Jiri Prochazka poinformował, iż doznał kontuzji. Uraz jest na tyle poważny, że czeski zawodnik zwakował pas.

W związku z tym, Glover Teixeira otrzymał propozycję stoczenia walki z Ankalaevem. Brazylijczyk uznał, że nie zdąży przygotować się do pojedynku, gdyż rywal walczy z odwrotnej pozycji. Teixeira był natomiast otwarty na rewanż z Błachowiczem, jednakże władze UFC najwidoczniej nie zamierzały zorganizować drugiego pojedynku obu panów.

Błachowicz vs Ankalaev walką o pas

Ostatecznie 11 grudnia w ramach UFC 282 walką wieczoru będzie starcie Jan Błachowicz vs Magomed Ankalaev. Stawką pas mistrzowski UFC wagi półciężkiej. Można przypuszczać, że po tym pojedynku, wygrany zmierzy się z Teixeirą w pierwszej połowie przyszłego roku, a pod koniec zawalczy z Prochazką, który po powrocie powinien otrzymać pierwszeństwo w kontekście pojedynku o pas.