Aktualności 23 listopada 2022

Dujszebajew: Nikt nie wie jaka będzie przyszłość klubu

Kilkanaście dni temu oficjalnie poinformowano o tym, że Łomża nie będzie dłużej sponsorem tytularnym mistrzów Polski w piłce ręcznej. Ostatnio głos na ten temat zabrał szkoleniowiec pierwszej drużyny, Tałant Dujszebajew.

Informację o tym, że firma Van Pur, którego częścią jest Łomża, zakończy współpracę ze sportowym klubem z Kielc, przekazano podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się dwa tygodnie temu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przed środowym spotkaniem Ligi Mistrzów EHF przeciwko Elverum na ten temat wypowiedział się Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.

– Nikt z nas nie wie co stanie się z klubem za kilka miesięcy. Nie muszę i nie mam zamiaru apelować do kibiców, bo oni doskonale wiedzą co mają robić. Trzeba się cieszyć z tego, że jesteśmy w Lidze Mistrzów, bo nie wiadomo, jak to będzie wyglądać w kolejnym sezonie – przyznał były selekcjoner polskiej reprezentacji.

Niedawno kilka słów obecnej sytuacji związane z klubem poświęcił także Alex Dujszebajew – zawodnik kieleckiego zespołu oraz syn trenera Tałanta Dujszebajewa.

– Wszystkie informacje docierające do nas spoza boiska nie są łatwe. Nie wiemy jaka przyszłość czeka każdego z nas. Ale nasza ambicja każe dać nam z siebie jeszcze więcej, a przywiązanie do klubu jeszcze to poczucie wzmacnia – przyznał zawodnik.

Po sześciu spotkaniach Ligi Mistrzów EHF Łomża Industria Kielce zajmuje drugie miejsce w grupie B. Jak na razie kielczanie wygrali pięć spotkań, a przegrali tylko jedno. Mecz z norweskim Elverum zaplanowano na czwartek na godzinę 20:45.