Aktualności 22 listopada 2022

W takim składzie reprezentacja Polski rozpocznie mundial!

Już tylko godzina pozostała do pierwszego meczu Polaków na mundialu w Katarze. Właśnie poznaliśmy wyjściowy skład, który desygnuje do gry Czesław Michniewicz! Kto zagra z Meksykiem?

Reprezentacja Polski rozpocznie czwórką z tyłu

Zgodnie z przewidywaniami Czesław Michniewicz zdecydował się na ustawienie z czwórką obrońców. Reprezentacja Polski tym samym odchodzi do często trenowanego i “granego” ostatnio ustawienia z trójką z tyłu. Linie obronną stworzą zatem Matty Cash z prawej strony, Bartosz Bereszyński z lewej. W środku duet Kamil Glik i Jakub Kiwior. Ten drugi w czerwcu debiutował w reprezentacji, a dzisiaj wyjdzie na swój pierwszy na wielkim turnieju. Oczywiście za nimi znajdzie się nasz golkiper Wojciech Szczęsny.

Trudno zdefiniować jednoznacznie, jak będzie wyglądało ustawienie biało-czerwonych “wyżej”. Po bokach powinniśmy jednak zobaczyć duet graczy z rocznika 2002: Nicola Zalewski oraz Jakub Kamiński. Środek to miejsce dla Grzegorza Krychowiaka ustawionego najbliżej bramki. Przed nim duet Sebastian Szymański i Piotr Zieliński. Na szpicy kapitan Robert Lewandowski.

Kluczowy mecz na starcie

Kilka godzin przed tym, jak zagrała reprezentacja Polski, swój mecz miała dwójka pozostałych rywali w grupie. Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1. To mocno komplikuje przedmundialowe ustalenia. Wg nich ekipa z Bliskiego Wschodu miała być łatwym dostarczycielem punktów. Tymczasem teraz wszystko wywraca się do góry nogami.

***

Początek meczu Meksyk – Polska o godzinie 17:00. Transmisja w TVP1.