Aktualności 22 listopada 2022

Trzech dziennikarzy nominowanych do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Końcówka roku to czas na przyznawanie nagród w poszczególnych kategoriach. Te dostaną nie tylko sportowcy, ale także dziennikarze sportowi. Magazyn Press nominował trzech żurnalistów do nagrody imienia Bohdana Tomaszewskiego.

Ósma nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego

To już ósma edycja prestiżowej nagrody. Do tej pory wśród laureatów nagrody było wielu nestorów tego zawodu. M.in. Maciej Petruczenko, Włodzimierz Szaranowicz czy Stefan Szczepłek. Byli także dziennikarze młodszego pokolenia, jak szefowie redakcji CANAL+ Sport i Viaplay: Michał Kołodziejczyk czy Paweł Wilkowicz.

Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego nagradzani są dziennikarze sportowi mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wyróżniający się wysoką kulturą zawodową i osobistą. Partnerem nagrody jest BNP Paribas Bank Polska – czytamy na stronie Press.pl.

Trzech nominowanych

Tym razem nominacje otrzymali dziennikarze z różnych redakcji, jednak głównie zajmujący się piłką nożną. Tomasz Ćwiąkała, Andrzej Janisz oraz Piotr Żelazny. – Zamiast łatwej gry pod publiczkę wybrał trudną drogę rzetelnego dziennikarstwa – czytamy o pierwszym z nich.

Po tym jak po 39 latach pracy w Polskim Radiu ogłosił, że przechodzi na emeryturę, nawet Robert Lewandowski przyznał, że będzie brakowało jego głosu na antenie – to już fragment komunikatu na temat najstarszego z tego grona – Andrzeja Janisza. Do niedawna Polskie Radio, a dzisiaj komentator Polsatu Sport.

Za stworzenie unikatowego wydawnictwa o piłce nożnej, wyrazistość, imponującą wiedzę, którą potrafi dzielić się z czytelnikami i widzami. – to z kolei Piotr Żelazny. Ostatni z nominowanych to twórca magazynu “Kopalnia”. Każde wydanie to szerokie spojrzenie na tematy przewodnie.

***

Wręczenie nagrody imienia Bohdana Tomaszewskiego odbędzie się 13 grudnia podczas gali finałowej Grand Press. Gala odbędzie się w Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie.