Aktualności 21 listopada 2022

Reprezentacje zrezygnowały z tęczowych opasek podczas mistrzostw w Katarze

Żadna z ekip biorących udział w mistrzostwach świata w Katarze nie ubierze tęczowej opaski. W poniedziałkowe przedpołudnie pojawiły się wspólne oświadczenia reprezentacji, które zdecydowały się dołączyć do kampanii One Love. 

Kampania One Love

We wrześniu tego roku z inicjatywy reprezentacji Holandii wystartowała kampania One Love, której celem było promowanie równości oraz integracji. W ramach akcji, ekipy biorące udział w mistrzostwach świata w Katarze miały ubrać tęczowe opaski.

Ten aspekt był tematem dyskusji w ostatnich dniach. FIFA bardzo długo zwlekała z odpowiedzią na zapytanie dotyczące tęczowej opaski. Ostatecznie międzynarodowa organizacji poinformowała ekipy biorące udział w kampanii, iż kapitanowie reprezentacji z takimi opaskami mogą otrzymać żółte kartoniki zaraz po pierwszym gwizdku sędziego.

Rezygnacja z akcji

Ostatecznie ekipy będącej w akcji – Anglia, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Niemcy Dania i Walia wydały wspólne oświadczenie, w którym poinformowały, że nie zamierzają ryzykować i po groźbach FIFA rezygnują z akcji. Reprezentacje nie kryły swojej frustracji dotyczącej ignorancji FIFA przy całej kampanii.