Aktualności 21 listopada 2022

Norwegia ponownie mistrzem Europy w piłce ręcznej kobiet

Reprezentacja Norwegii w piłce ręcznej kobiet obroniła tytuł mistrzyń Europy. W finale EURO 2022 reprezentacja tego kraju pokonała Danię.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet odbywały się w trzech krajach – Słowenii, Czarnogórze oraz Macedonii Północnej. Udział w tej imprezie wzięły także Polki, które odpadły już po pierwszej fazie grupowej. W grupie D biało-czerwone zajęły ostatnie miejsce dając wyprzedzić się Czarnogórze, Hiszpanii oraz Niemcom.

Norwegia obroniła tytuł

Finały Mistrzostw Europy odbyły się w Lublanie. W spotkaniu finałowym Norwegia spotkała się z Danią. Do przerwy lepsze okazywały się Dunki, które prowadziły 15:12, ale ostatecznie to Norweżki okazały się lepsze wygrywając 27:25. Dla reprezentacji Norwegii w piłce ręcznej kobiet to już dziewiąty złoty medal Mistrzostw Europy w historii.

Brązowy medal został wywalczony przez reprezentację Czarnogóry. Jeden ze współgospodarzy turnieju w meczu o trzecie miejsce ograł Francję 27:25.

Wielka piłka ręczna w Polsce już w styczniu

Przypomnijmy, że w styczniu ruszają Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Współgospodarzami imprezy będą Polacy. Biało-czerwoni zmagania w grupie będą rozgrywać w katowickim Spodku – rywalami naszej reprezentacji będzie Francja, Słowenia oraz Arabia Saudyjska.