Aktualności 20 listopada 2022

Karim Benzema nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze

Już dziś rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. W meczu otwarcia gospodarz imprezy zmierzy się z Ekwadorem. Niestety, podczas mundialu zabraknie wielu czołowych zawodników. Do grupy tych piłkarzy dołączył triumfator Złotej Piłki - Karim Benzema. 

Problemy zdrowotne Benzema

W ostatnich tygodniach Karim Benzema mierzył się z problemami zdrowotnymi. 34-latek wystąpił tylko w jednym z sześciu ostatnich meczów Real Madryt, zaliczając niecałe trzydzieści minut w rywalizacji z Celtikiem. Niektórzy kibice spekulowali, iż Francuz chce przygotować się do mundialu, dlatego nie zamierza ryzykować zdrowiem.

Mundial bez triumfatora Złotej Piłki

Kłopoty Benzemy są na tyle poważne, iż Francuz nie wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze. Piłkarz Realu Madryt poinformował o tym swoich kibiców – W moim życiu nigdy się nie poddałem. Dzisiaj musze myśleć o drużynie. Rozsądek podpowiada, że powinienem zostawić swoje miejsce w kadrze komuś innemu. Zawodnikowi, który może pomóc naszej reprezentacji. Dziękuje za wszystkie wiadomości.

Na ten moment Didier Deschamps nie wybrał gracza, który zajmie miejsce Benzemy w kadrze. Niewykluczone, że selekcjoner zrezygnuje z takiego przywileju.