Aktualności 19 listopada 2022

Jastrzębski Węgiel zaprosił stu obywateli Ukrainy na spotkanie PlusLigi

W niedzielę wieczorem Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Barkomem Każany Lwów. Na hali pojawi się stu obywateli Ukrainy, którzy zostali zaproszeni na mecz przez wicemistrzów Polski.

Gest ze strony Jastrzębskiego Węgla

Przypomnijmy, że wraz z tym sezonem PlusLigi do rozgrywek dołączył Barkom Każany Lwów. Z uwagi na rosyjską agresję klub musi rozgrywać domowe mecze na hali w Krakowie.

W najbliższą niedzielę Barkom zagra wyjazdowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Wicemistrzowie Polski w oficjalnym komunikacie poinformowali o tym, że na to spotkanie zaprosili stu obywateli Ukrainy.

– Na niedzielny mecz z Barkomem Każany Lwów nasz klub zaprosił stu obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny w ich ojczyźnie, znaleźli schronienie w Jastrzębiu-Zdroju. W tym trudnym dla nich czasie chcieliśmy, aby mieli możliwość przeżywania emocji sportowych i kibicowania swoim rodakom występującym w PlusLidze. Wejściówki przekazał Ukraińcom mieszkającym w naszym mieście tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej – czytamy na oficjalnej stronie Jastrzębskiego Węgla.

Początek spotkania Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów w niedzielę o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Dwa dotychczasowe zwycięstwa Barkomu

Barkom Każany Lwów przez długi czas zajmował ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Od początku listopada ukraiński zespół wygrał jednak dwa spośród trzech spotkań – 3:2 ograna została PGE Skra Bełchatów, a 3:0 udało pokonać się Cerrad Czarnych Radom. W tabeli Barkom zajmuje dwunaste miejsce mając na koncie dziewięć oczek.

Faworytem niedzielnego starcia będzie Jastrzębski Węgiel. Obecni wicemistrzowie Polski są liderami tabeli i w żadnym z dotychczasowych dziewięciu meczów nie musieli uznawać wyższości przeciwnika.

 

fot. CEV