Aktualności 19 listopada 2022

Gianni Infantino zaskakuje: “Czuję się Arabem, gejem i migrantem na budowie”

autor: Mateusz Mazur
Gianni Infantino znów zszokował opinię publiczną podczas konferencji prasowej. Szef FIFA przyznał między innymi, że doskonale wie czym jest dyskryminacja, bo w przeszłości był prześladowany za swoje rude włosy. 

“Dzisiaj czuję się Katarczykiem”

Za nami absurdalna i szokująca konferencja prasowa Gianniego Infantino. Już podczas jej trwania wielu dziennikarzy reagowało na słowa prezydenta FIFA zażenowaniem, a zaraz po jej zakończeniu, słowa Infantino obiegły światowe media. Szef Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej rozpoczął od mocnej deklaracji: – Dzisiaj czuję się Katarczykiem. Czuję się Arabem. Czuję się Afrykaninem. Czuję się gejem. Czuję się niepełnosprawny. Czuję się migrantem na budowie – stwierdził.

Następnie szef FIFA stanął w obronie Kataru i oznajmił, że, ze względu na swoją historię, Europa nie ma prawa pouczać Katarczyków na temat moralności. Jego zdaniem opinia publiczna skoncentrowała się na atakach na Katar, pomimo tego że ludzie na całym świecie spotykają się z dyskryminacją: – Na świecie jest miliard niepełnosprawnych i nikogo to nie obchodzi! – dodał.

“Byłem prześladowany, bo byłem rudy”

Na tym wcale nie koniec. W dalszej części konferencji Infantino oznajmił, że Katar powinien być przykładem dla innych państw, ze względu na wydanie ogromnej liczby zezwoleń na pracę obcokrajowcom. Prezydent FIFA zapewnił także, że doskonale wie czym jest dyskryminacja: – Wiem co to znaczy dyskryminacja. Ja sam byłem prześladowany, bo byłem rudy – wypalił.

Infantino odniósł się także do umowy z Budweiserem i zmienionej w ostatniej chwili decyzji dotyczącej zakazu sprzedaży piwa. Szef Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej oznajmił, że kibice są w stanie przeżyć 3 godziny bez alkoholu, a partnerzy tacy jak Budweiser i FIFA powinni być ze sobą na dobre i na złe. Zapewnił także, że cała ta sytuacja zadziała korzystnie na współpracę obu stron.