Aktualności 18 listopada 2022

Szymon Marciniak przed wielką szansą. Polski arbiter poprowadzi mecz otwarcia?

autor: Mateusz Mazur
Dziś zapadnie decyzja w sprawie tego, który z sędziów poprowadzi niedzielny mecz otwarcia pomiędzy Katarem i Ekwadorem. Dziennikarz Sebastian Decker donosi, że w gronie pięciu kandydatów znalazł się Szymon Marciniak. 

Marciniak poprowadzi mecz otwarcia

Już w niedzielę na murawę wybiegną piłkarze Kataru i Ekwadoru, by zmierzyć się w spotkaniu inaugurującym tegoroczne mistrzostwa świata. Wciąż do ustalenia pozostało jednak kilka kwestii. Między innymi to, który arbiter otrzyma możliwość poprowadzenia meczu inauguracyjnego katarskiego mundialu.

Okazuje się, że polskich kibiców jeszcze dziś czekać może miła niespodzianka. W gronie pięciu kandydatów, którzy brani są pod uwagę przy wyborze arbitra meczu Katar – Ekwador znajduje się bowiem Szymon Marciniak. Taką informację podał dziś dziennikarz Sebastian Decker.

Dobry okres Marciniaka

Z pewnością poprowadzenie tak medialnego meczu byłoby dla polskiego sędziego wielką szansą. Ostateczna decyzja na temat wyboru arbitra zapaść ma jednak w piątek wieczorem. Co ciekawe, w gronie pięciu kandydatów znalazło się także miejsce dla Francuzki, Stephanie Frappart. Niewykluczone, że to właśnie ona, a nie Szymon Marciniak wybiegnie w niedzielę wraz z piłkarzami na murawę stadionu Al-Khor.

Przypomnijmy, że polskiego arbitra zabrakło na mistrzostwach świata w Rosji. Ostatnie miesiące są jednak dla Marciniaka bardzo udane i wiele mówiło się, że ma szanse nawet na poprowadzenie finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie tak się nie stało, jednak nie ulega wątpliwości, że 41-latek stał się w ostatnich latach osobą cenioną w środowisku sędziów.