Aktualności 18 listopada 2022

Katar ostatecznie wprowadzi zakaz piwa na stadionach?!

Już tylko godziny czekają nas od pierwszego meczu mistrzostw świata w Katarze. Gospodarz turnieju zmierzy się w niedzielne popołudnie z Ekwadorem. Jedną z dość istotnych kwestii związanych z mundialem była sprzedaż piwa na stadionach oraz wokół obiektów. Według ostatnich doniesień mediów, Katar ostatecznie dopiął swego i wprowadzi zakaz alkoholu w tych strefach. 

Sporna kwestia

Jak wiadomo sprzedaż alkoholu w Katarze podlega ścisłym regułom i jest dozwolona tylko w odpowiednich miejscach i dla konkretnych osób. W związku z tym, gospodarz turnieju musiał złagodzić ograniczenia, aby jeden z głównych sponsorów – Budweiser mógł sprzedawać piwo na stadionach i obok obiektów.

Jak informuje Sky News, Katar ostatecznie dopiął swego i wprowadzi zakaz sprzedaży piwa podczas meczów. Według źródła, oficjalny komunikat powinien pojawić się w najbliższych godzinach. Nie wiadomo, czy alkohol będzie dostępny w innych obszarach.

Konflikt ze sponsorem

Taki rozwój wydarzeń sprawia, iż pojawił się niemały konflikt na linii organizator – sponsor. Budweiser posiada wyłączność na sprzedaż piwa podczas meczów mistrzostw świata. Początkowo Katar pozwalał kibicom na zakup piwa trzy godziny przed spotkaniem, czyli w momencie otwarcia bramek oraz godzinę po końcowym gwizdku.