Aktualności 17 listopada 2022

Nieoczekiwany nowy szef żużla w CANAL+

Niecały tydzień potrwało "bezkrólewie" w żużlowej redakcji CANAL+. Marcin Majewski ogłosił swoje odejście w miniony piątek. Teraz znamy jego następcę. Mało kto typował nazwisko, które nie pojawia się na pierwszych stronach żużlowych portali.

Nowy szef żużla w CANAL+

Maciej Glazik został nowym szefem redakcji żużlowej w CANAL+. Dla osób, które nie są w temacie, warto dodać, że dotychczas pełnił rolę wydawcy przy okazji transmisji żużlowych. Jego rola mocno się zmieni. Do tej pory zajmował się przede wszystkim realizacją transmisji oraz przygotowaniem programów od strony technicznej. Teraz czas na zarządzanie pracą redakcji, zwłaszcza od jej merytorycznej strony.

Bardzo dziękuje moim przełożonym za zaufanie i powierzenie tej pasjonującej misji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz zobowiązanie wobec naszych widzów. Razem z zespołem ruszamy z pracą nad nowymi formatami oraz udoskonaleniem dotychczasowych. Dla redakcji sezon 2023 rozpoczyna się już dziś – powiedział Maciej Glazik w oficjalnym komunikacie stacji.

Niesprawdzone pogłoski

Tuż po tym, jak Marcin Majewski ogłosił swoje odejście, pojawiły się pogłoski o następcach. Wśród faworytów kibiców przewijały się dwa nazwiska. Michał Łopaciński oraz Daria Kabała-Malarz. Dziennikarka od jakiegoś czasu nie pracuje w stacji przy żużlu, mimo wielu wpisów kibiców, którzy domagają się jej powrotu do “czarnego sportu”. To jednak Maciej Glazik przejmie stery w redakcji i czeka go poważne zadanie. CANAL+ w swoich rękach posiada cały ligowy żużel. Mowa o wszystkich trzech ligach, które można oglądać na kanałach stacji, a także na platformie CANAL+ online.