Aktualności 17 listopada 2022

Nico Hulkenberg wraca do Formuły 1

Przed nami ostatni wyścig trwającego sezonu F1. W wielu zespołach już nastąpiły zmiany dotyczące 2023 roku. Inne ekipy są w trakcie rewolucji.  Haas poinformował, iż kierowcą amerykańskiego zespołu w przyszłym sezonie będzie Nico Hulkenberg, który zastąpi Micka Schumachera.

Długo wyczekiwany powrót

Nico Hulkenberg odszedł z F1 po sezonie 2019 i od tego momentu czekał na konkretną propozycję od jednego z zespołów. Niemiecki kierowca w tym czasie kilkukrotnie pojawiał się na torze w roli zastępcy m.in. Sebastiana Vettela. Dość długo Hulkenberg prowadził rozmowy z Haasem, gdyż pierwsze spekulacje na ten temat pojawiły się jeszcze przed startem sezonu 2021.

Nico Hulkenberg w Haasie

Obie strony w końcu doszły do porozumienia. Haas poinformował w czwartkowy poranek, iż Nico Hulkenberg będzie partnerem Kevina Magnussena w sezonie 2023. Oznacza to, iż Mick Schumacher odchodzi z zespołu. W takich słowach o swojej szansie wypowiedział się Hulkenberg – Jestem bardzo szczęśliwy, że w 2023 roku ponownie będę jeździł jako pełnoetatowy kierowca Formuły 1. Czuję, że tak naprawdę nigdy nie opuściłem F1. Jestem podekscytowany ponowną możliwością robienia tego, co kocham. Chciałbym podziękować zespołowi za szansę.