Aktualności 16 listopada 2022

Earvin Ngapeth: Rozgrywki Ligi Narodów stają się coraz większym absurdem

Gwiazdor reprezentacji Francji i jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, Earvin Ngaepth, publicznie skrytykował władze FIVB. Zdaniem przyjmującego kolejne decyzje dotyczące rozgrywek Ligi Narodów są absurdalne.

Przypomnijmy, że kilka dni temu poznaliśmy terminarz i miejsca turniejów Ligi Narodów siatkarzy w 2023 roku. Federacja FIVB ponownie zapewnił wielu reprezentacjom mnóstwo podróży po całym świecie oraz ogromną dawkę meczów.

Tym samym FIVB nie wsłuchało się w głosy siatkarzy, którzy domagali się zmian w rozgrywkach Ligi Narodów. Takie decyzje publicznie skrytykował Earvin Nagapeth. Gwiazdor reprezentacji Francji udzielił wypowiedzi portalowi Volleyball IT.

– Szczerze mówiąc, to już nie wiem co robić i mówić… To co wyprawia się z Ligą Narodów jest niedorzeczne. Wydaje się, że jedyną możliwością jest odmówienie gry w tych rozgrywkach. W tym momencie wszyscy jesteśmy skupieni na grze w klubach, ale na pewno będziemy o tym dyskutować. Nadejdzie czas podjęcia pewnych kroków, bo obecny stan jest absurdem – uważa Ngapeth.

Dodajmy, że w przyszłym roku, oprócz rozgrywek Ligi Narodów siatkarskie reprezentacje czekają zmagania w EUROVolley oraz olimpijskich kwalifikacjach.