Aktualności 16 listopada 2022

Wojciech Szczęsny zapowiedział, że Katar to jego ostatni mundial w karierze

Takiej deklaracji nikt się nie spodziewał. Wojciech Szczęsny zapowiedział, że jedzie na swoje ostatnie mistrzostwa świata w karierze. To oznacza, że najdalej za trzy lata zakończy reprezentacyjną karierę!

Wojciech Szczęsny leci na ostatni mundial

Już w sobotę TVP Sport wyemituje wywiad w serii “Oko w oko”. Wojciech Szczęsny był gościem Jacka Kurowskiego. Całej treści wywiadu nie znamy, jednak pojawiła się “zajawka”, która jednoznacznie pokazuje deklaracje bramkarza.

To jest twój ostatni mundial? – zapytał Jacek Kurowski
Tak, na pewno! – odpowiedział Wojciech Szczęsny

Bramkarz reprezentacji Polski i Juventusu dodał, że jest pewny, że nie będzie grał w piłkę w 2026 roku. – Na pewno nie będę grał w 2026 roku. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, by w 2026 roku grać z tym samym ogniem, który mam dzisiaj – dodał. Zaprzeczył jednak, by miał tuż po mundialu w Katarze kończyć reprezentacyjną karierę. Tym samym można spodziewać się jego obecności w kadrze podczas eliminacji do niemieckiego Euro oraz ewentualnym turnieju, jeśli Polska awansuje.

Trudno będzie dobić do setki

W tym momencie pierwszy bramkarz reprezentacji ma na swoim koncie 66 występów w pierwszej kadrze. To oznacza, że jeszcze w tym roku ma szansę przekroczyć barierę 70. gier. Mowa tutaj o występie w towarzyskim spotkaniu z Chile oraz przynajmniej trzech meczach grupowych na mundialu. Jednak zakończenie reprezentacyjnej kariery przed 2026 roku raczej wykluczy Szczęsnego z marzeń o wejściu do grona kadrowiczów z setką występów na koncie.