Aktualności 16 listopada 2022

Cztery europejskie drużyny wezmą udział w nietypowym turnieju Dubai Super Cup

Już w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie pierwszy mecz w ramach mistrzostw świata w Katarze. Przerwa od rozgrywek klubowych potrwa ponad miesiąc. W związku z tym, wiele drużyn planuje specjalne obozy treningowe lub rozgrywanie spotkań kontrolnych. Liverpool, Arsenal, Lyon oraz Milan wezmą z kolei udział w turnieju Dubai Super Cup, gdzie zmodyfikowano nieco tradycyjne zasady. 

Dubai Super Cup

W dniach 8-16 grudnia 2022 roku na stadionie Al Maktoum Stadium, który może pomieścić 15 tysięcy kibiców, rozegrany zostanie Dubai Super Cup. Udział w turnieju wezmą cztery europejskie drużyny. Dwie z Premier League – Arsenal oraz Liverpool. Jedna z Ligue 1 – Lyon oraz jeden zespół z Serie A – AC Milan.

W związku z rozgrywanym mundialem, ekipy nie wystąpią w najsilniejszych kadrach, choć z pewnością nie zabraknie kilku głośnych nazwisk m.in. w Liverpoolu, gdzie zostali np. Salah czy Firmino.

Nietypowe zasady

Turniej Dubai Super Cup zostanie rozegrany w dość nietypowy sposób. Wszystkie cztery drużyny trafią do jednej grupy, przy czym Arsenal nie rozegra spotkania z Liverpoolem, natomiast AC Milan nie zmierzy się z Lyonem. Zmodyfikowano również zasady przyznawania punktów.

Co prawda za zwycięstwo drużyna otrzyma tradycyjne trzy punkty, ale w przypadku remisu, zespoły otrzymają po dwa oczka. Co istotne, niezależnie od wyniku potyczki, po końcowym gwizdku sędziego będziemy świadkami serii rzutów karnych, a na zwycięzcę konkursu jedenastek czeka jeden punkt.

Zespół z największą liczbą punktów zgromadzonych po ostatnim meczu zwycięży w Dubai Super Cup.