Aktualności 15 listopada 2022

Kuriozalna nowa nazwa siatkarskiego klubu z Radomia

Radomka Radom, a więc klub żeńskiej TAURON Ligi, zmienił nazwę. Od teraz brzmi ona "Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom".

Kuriozalna nazwa

Od 2020 roku klub rozpoczął pod nazwą E. Leclerc Moya Radomka Radom. W poniedziałek poinformowano o pozyskaniu nowego sponsora, którym zostało lotnisko Warszawa – Radom. Tym samym zmianie uległa nazwa klubu, która teraz brzmi dość kuriozalnie – “Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom”. W oficjalnych tabelach oraz rozpiskach ligowych klub będzie można znaleźć pod skróconą nazwą “Moya Radomka Lotnisko Radom”.

Dziwne nazwy klubów wynikające z umów sponsorskich występują nie tylko w siatkówce. Kilka tygodni temu pisaliśmy o podobnych sytuacjach w żużlu – więcej o tym pisaliśmy tutaj.

“Klub dostanie większe wsparcie”

– Cieszymy się z pozyskania takiego Sponsora. Dynamiczny rozwój, chęć sięgania po najwyższe cele oraz promocja naszego miasta to cechy, które przyświecają zarówno nam jak i PPL. Zeszłoroczna współpraca układała się bardzo dobrze i wierzę, że teraz, z jeszcze większym wsparciem Lotniska Warszawa-Radom, będziemy mogli rywalizować o najwyższe lokaty w Tauron Lidze – powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomki Radom. Całą wypowiedź prezesa można znaleźć na oficjalnej stronie TAURON Ligi.

Jak podaje oficjalna strona rozgrywek – Lotnisko Warszawa-Radom będzie najnowszym i najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce. Będzie obsługiwać głównie rejsy czarterowe i niskokosztowe. Otwarcie portu przewidziane jest na wiosnę 2023.

Po trzech rozegranych meczach tego sezonu Radomka Radom zajmuje szóste miejsce w tabeli.