Aktualności 15 listopada 2022

Reprezentacja Polski ogłosiła numery zawodników na mundial w Katarze

Wczoraj do godziny 19:00 PZPN musiał przesłać ostateczną listę piłkarzy na mundial w Katarze. Dzisiaj poznaliśmy wszystkie numery dla naszych kadrowiczów. Niespodzianek nie było!

Lewy z “9”, Krycha utrzymuje “dychę”

Wszystkie gwiazdy kadry utrzymały swoje numery. Robert Lewandowski zagra z “9”, Arkadiusz Milik z “7”, Kamil Glik ma swoją “15”, zaś Grzegorz Krychowiak tradycyjnie z “dyszką” na plecach. Nic się nie zmieniło także w kontekście Kamila Grosickiego(11), Wojciecha Szczęsnego(1) czy Krzysztofa Piątka(23). Nasi kadrowicze nie mieli pełnej dowolności w wyborze, bowiem obowiązywały numery od 1 do 26, zgodnie z liczbą piłkarzy w kadrze. Można powiedzieć, że reprezentacja Polski poczuła się niczym piłkarze klubów LaLiga, gdzie można zgłosić 25. piłkarzy i otrzymują numery w przedziale 1-25. Poniżej cała lista z numerami.

Pierwsza okazja do gry już jutro

PZPN przedstawił listę numerów na mundial w Katarze, ale już jutro zobaczymy naszych piłkarzy w tej konfiguracji podczas towarzyskiego meczu z Chile. Spotkanie miało się odbyć na PGE Narodowym. Ostatecznie ze względu na wady konstrukcyjne stadionu, trzeba było mecz przenieść na obiekt przy Łazienkowskiej w stolicy. To tam reprezentacja Polski rozegra jedyny oficjalny sparing przed mundialem. Już w czwartek kadra wyleci do Kataru, gdzie we wtorek 22 listopada rozpocznie turniej meczem z Meksykiem.

***

Początek meczu Polska – Chile już jutro o godzinie 18:00. Transmisja w TVP1 oraz Polsacie Sport Premium 1.