Aktualności 14 listopada 2022

Śląsk Wrocław z najlepszą frekwencją w tym sezonie

Wczorajszym meczem Śląsk Wrocław - Legia Warszawa niemal zamknęliśmy ekstraklasowy rok 2022. Do rozegrania pozostało jedno zaległe spotkanie. Jednak w stolicy Dolnego Śląska w końcu można było podziwiać wielu kibiców na trybunach. Na Tarczyński Arena odnotowaliśmy najwyższą frekwencje w sezonie.

Rekordowa frekwencja w tym sezonie

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa to był kulminacyjny punkt obchodów 75-lecia dolnośląskiego klubu. Ostatni mecz w roku zgromadził na trybunach 21947 widzów. Po raz pierwszy w tym sezonie udało się zatem zapełnić ponad połowę obiektu, który mieści ponad 40 tysięcy kibiców. W wypełnieniu trybun pomogli nieco legioniści, którzy wykorzystali wiele biletów i w czterocyfrowej liczbie pojawili się na trybunach.

Dotychczas tylko trzykrotnie w tym sezonie na Tarczyński Arena zasiadło więcej niż 10 tysięcy widzów. Tak było, gdy Śląsk Wrocław grał z Pogonią Szczecin, Widzewem Łódź oraz Rakowem Częstochowa. Najwięcej widzów zgromadziło spotkanie z beniaminkiem Ekstraklasy – 15145 kibiców na obiekcie. Teraz jednak frekwencja prezentowała się znacznie lepiej.

Trudno jednak będzie pobić wynik z meczu z Legią. Okazja do tego nadarzy się na początku rundy wiosennej. Wówczas w pierwszym meczu do Wrocławia przyjedzie Zagłębie Lubin na spotkanie derbowe. Pod koniec lutego Śląsk Wrocław przyjmie z kolei Lecha Poznań.