Aktualności 13 listopada 2022

Mundialowa farsa. Kibice – przebierańcy paradują ulicami Doha

autor: Mateusz Mazur
Do startu mistrzostwa świata w Katarze pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz możemy poczuć przedsmak tego, co czeka nas za 7 dni. Ulicami Doha przeszła bowiem w weekend parada kibiców kilku reprezentacji biorących udział w mundialu. Problem w tym, że... kibice tych drużyn jeszcze się w Katarze nie pojawili. 

“Podejrzana” parada

Przed nami wyjątkowe mistrzostwa świata. Niestety w większości przypadków wyjątkowość ta nie jest niczym pozytywnym. Im bliżej do meczu otwarcia katarskiego mundialu, tym liczba kontrowersji wokół imprezy staje się większa. Na początku listopada informowaliśmy chociażby o ambitnych planach organizatorów dotyczących stworzenia odpowiedniej atmosfery wokół mistrzostw i “kupionych” kibicach. Wszystko wskazuje na to, że doniesienia sprzed dwóch tygodni okazały się prawdziwe.

W weekend ulicami Doha przeszły bowiem parady kibiców Argentyny, Brazylii, Hiszpanii, Anglii czy Niemiec. Trudno jednak uwierzyć, by fani z tak odległych krajów pojawili się w Katarze na tydzień przed oficjalnym startem imprezy. Kim byli więc ludzie, którzy w weekend doskonale bawili się na ulicach stolicy kraju Bliskiego Wschodu? Pierwsze informacje sugerują, że za kibiców przebrali się miejscowi oraz pracownicy z pobliskich Katarowi państw.

Kibice z Bangladeszu

Materiały wideo z parady szybko obiegły światowe media oraz media społecznościowe. Najprawdopodobniej nie spotkały się jednak z odbiorem, na który liczyli Katarczycy, gdyż większość obserwatorów szybko zorientowała się, że coś jest nie tak. Ustalono między innymi, że za fanów z Portugalii przebrali się sprowadzeni do Kataru pracownicy z Bangladeszu.