Aktualności 10 listopada 2022

Czesław Michniewicz ogłosił kadrę na mundial. Są niespodzianki

autor: Mateusz Mazur
W czwartkowe popołudnie selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, ogłosił listę piłkarzy powołanych na mistrzostwa świata. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na bilety do Kataru liczyć mogła tylko trzech, a nie czterech bramkarzy. Na tym jednak nie koniec zaskoczeń. 

Czesław Michniewicz ogłosił powołania

Czesław Michniewicz przedstawił dzisiaj listę piłkarzy powołanych na katarski mundial. Zgodnie z wytycznymi FIFA, wąska kadra liczyć mogła 26 zawodników. Wśród nich znalazło się trzech bramkarzy, dziewięciu obrońców, dziesięciu pomocników i czterech napastników.

Pomimo zapowiedzi, że powołanie na mundial powołanych zostanie czterech bramkarzy, Czesław Michniewicz zdecydował się ostatecznie ograniczyć do trzech nazwisk. Zaskoczeniem może być natomiast nieobecność w kadrze Mateusza Klicha, który w tym sezonie stracił miejsce w podstawowym składzie Leeds. W opinii selekcjonera na bilet do Kataru zasłużyli za to piłkarze klubów Ekstraklasy: Michał Skóraś, Artur Jędrzejczyk i Kamil Grosicki.

Pełna lista powołanych przedstawia się następująco: 

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski

Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Matty Cash, Robert Gumny, Bartosz Bereszyński, Nicola Zalewski

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Szymon Żurkowski, Jakub Kamiński, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Michał Skóraś

Napastnicy: Robert Lewandowski, Karol Świderski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek